Сопственичка сум на здружение за креативно пишување чија примарна таргет публика се студенти и возрасни..., Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Сопственичка сум на здружение за креативно пишување чија примарна таргет публика се студенти и возрасни...
facebook instagram
Сопственичка сум на здружение за креативно пишување чија примарна таргет публика се студенти и возрасни...

Сопственичка сум  на здружение за креативно пишување чија примарна таргет публика се студенти и возрасни, додека секундарната ја сочинуваат средношколци. Првата година од постоењето покажа солиден интерес но не сум сигурна дали Facebook како социјален медиум е доволен за раст на мојот бизнис. Дали без користење на традиционалните техники на рекламирање (во моментов размислувам на печатење и дистрибуција на флаери) може да го зголемам интересот за овогодинешните уписи, работејќи само со алатките на дигиталниот маркетинг. Дополнително, како да постигнам дополнителна активација и промоција на услугите кои мојот мал бизнис ги нуди?

Валентина, Скопје
Почитувана Валентина,

доколку добро ја познавате вашата целна публика, можно е со поефективна употреба на Facebook и/или Instagram  да се зголеми ефектот од самата промоција. Најчесто тоа се прави преку споделување на корисна содржина преку која ќе го разбудите интересот за вашите услуги кај поширока целна група. Флаери се во ред кога услугите кои ги нудите се гео локациски предодредени, на пример ако сте училиште за странски јазици чија публика се деца од населбата во која е самото училиште, или ако имате физичка продавница која делува локално и тешко може да убеди некој од друга населба да дојде да купи нешто кога има во својата иста или слична таква. Дигиталниот маркетинг нуди по мерливи опции со кои за помал почетен буџет може да добиете мерливи резултати.

Се надевам дека успеав барем малку да ви помогнам со овој мој одговор. Секако темите и предизвиците се далеку по комплексни и бараат повеќе внимание.

Искрено, Дарко Булдиоски
New Media

Доколку сте заинтересирани да дознаете повеќе околу Дигиталниот Маркетинг и неговата примена во тек се пријавите за Интернет Маркетинг Академијата. Дознајте повеќе на следниот ЛИНК


Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Обликот на моето тело е во форма на јаболко. Кој тип на фустани би ми одговарале најдобро?
КАТЕГОРИЈА
Обликот на моето тело е во форма на јаболко. Кој тип на фустани би ми одговарале најдобро?
Обликот на моето тело е во форма на јаболко. Кој тип на фустани би ми одговарале најдобро?
Ивана, Гевгелија
Како да ја одржувам мојата омилена памучна кошула?
КАТЕГОРИЈА
Како да ја одржувам мојата омилена памучна кошула?
Како да ја одржувам мојата омилена памучна кошула?
Даница, Скопје
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.