11 зимски аутфити кои со натрпении чекаме да ги облечеме, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
11 зимски аутфити кои со натрпении чекаме да ги облечеме
facebook instagram
11 зимски аутфити кои со натрпении чекаме да ги облечеме

Многу од овие клучни парчиња веќе ги поседувате, како што се ролки и класични блејзери, но можете да ја направите вашата зимска гардероба повеќе 2020та со крем чизми, мечкасти палта и кожни пантолони.

Погледнете ги овие 11 идеи на зимска облека и комбинации:

 

Пуфер + миди здолниште

Забелешки за стилот: Направете ја пуферестата јакна помодерна, спојувајќи ја со сезонски парчиња облека, како што се миди здолниште на врзување и впечатлива чанта.

 

Кожна кошула + фармерки
Забелешки за стилот: Заборавете на кожната јакна оваа сезона и наместо тоа, одберете кожна кошула. За дополнителна топлина, ставете ролка под неа како дополнителен слој.

 

Кожни панталони + Чизми
Забелешки за стилот: Кожните панталони се главни за оваа зима. Ако барате нови, побарајте бордо или кафена нијанса и спарете ги со иста боја на чизми.

 

Јакна + здолниште
Забелешки за стилот: Не треба да се откажувате од миди здолништата кога паѓаат температурите. Наместо тоа, носете ги со волнена јакна, кондури и дебели плетени чорапи.

 

Широк кардиган + фармерки + чизми

Забелешки за стилот: Широкиот кардиган е наопходен за ова зима. Комбинирајте го со фармерки и чизми за дневни излегувања и прошетки.

 

Баретка + кариран шорц

Забелешки за стилот: Облечете се согласно годишното време и задржете се на земјените тонови и парчиња како топол капут и баретки.

 

Макси фустан + тенок џемпер
Забелешки за стилот: За свечени излегувања, обидете се да споите макси фустан заедно со омилениот блејзер и чизми.

 

Јакна + Чанта како ремен
Забелешки за стилот: Задржете ја топлината со затегнат ремен - ташна врз вашето палто.

 

Колоритен капут + раздвојливи модни додатоци
Забелешки за стилот: Ако последниот слој е во силна и храбра боја, тогаш другите ацесоари, како чанта, кондури и марама нека бидат во една боја. Вака ќе изгледате кул, наместо клише.

 

Палто во тон со фармерки + чизми со змиски принт
Забелешки за стилот: Цели во бело е еднакво на цели во црно. А така не меже никогаш да погреите. Рзбијте ја белата монотонија со чизми со змиски принт.

 

Јакна со леопард принт + сини фармерки
Забелешки за стилот: Како страствени љубети на леопард-принтот, добитната комбинација за оваа зима нека биде: Мантил со дотичниот принт, црна ролак, црни чизми со средна висина и класични „олдскул“фармерки во нив.  


Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Вистинско време за нов кардиган од 80% волна
КАТЕГОРИЈА
Вистинско време за нов кардиган од 80% волна

Се ближи зимата, бидете подготвени!

Bella ви нуди парче облека кое изгледа фантастично и истовремено ќе ве стопли во ладните денови кои доаѓаат.

Фасцинантни за овој период, посебни и уникатни кардиганите Каја и Каја сив!

Најдобро облечените познати дами на настани ширум светот
КАТЕГОРИЈА
Најдобро облечените познати дами на настани ширум светот
Ретко се случува сите да бидат на иста страна во врска со стилот, а сепак оваа недела од Париз до Пало Алто, позитивната енергија се чувстуваше во воздухот. Првиот дигитално фокусиран моден месец заврши со големите имиња на француската мода, покажувајќи ги своите нови колекции пред социјално оддалеченaта публика.
Бордо - Најтренди боја за деловни комбинации
КАТЕГОРИЈА
Бордо - Најтренди боја за деловни комбинации
За оваа есен ја избираме бојата која потсетува на љубов и вино! 
Сите типови на палта и јакни кои треба да ги поседувате
КАТЕГОРИЈА
Сите типови на палта и јакни кои треба да ги поседувате

Есен - време е да ги извадите сите палта и јаки кои ги поседувате, но ако сте во потрага по нов стил или пак сакате да имате од се по нешто, погледнете ја оваа листа. Иако понекогаш изгледаат сите исто, должината, кројот, затворањето и материјалот може да направат огромна разлика во тоа како ви стои на вашето тело. 

 

 

Неодолива комбинација: јакна и панталони Луна каро
КАТЕГОРИЈА
Неодолива комбинација: јакна и панталони Луна каро

Освен белата и црната боја, уште една работа која никогаш не излегува од мода се карираните парчиња облека. 

Ништо подобро не ја опишува студената сезона од кариран патерн.

Ако досега не сте поседувале вакви парчиња тогаш време е да ги погледнете неодоливите јакна и панталони Луна каро. 

Како да носите лимон жолта боја оваа есен
КАТЕГОРИЈА
Како да носите лимон жолта боја оваа есен

Ако сакате да додате една боја во вашиот гардеробер оваа есен, тогаш таа боја нека биде лимон жолтата. Поради нејзиниот енергичен изглед и среќните чувства кои ги шири, оваа боја можеше да се забележи на многу модни ревии од познати дизајнери како Версаче, Филип Лим и Ботега Венета. 

Лимон жолтата боја има одлична дотерувачка моќ, а тоа може да ви го потврдат Марк Џејкобс, Миу Миу, Фенди, Коперни и многу други.

Палто Луна волна - за постудените есенски денови
КАТЕГОРИЈА
Палто Луна волна - за постудените есенски денови

Изминативе неколку дена вистински ја чувствуваме есента, но оние студени денови, од утро до вечер, се уште не затропале на врата. 

Спремни сме да ги смениме парчињата во гардероберот, од летни во есенски и зимски, но дали се што ни треба е таму некаде, се уште скриено, но спремно за на закачалка. 

Ни требаат долги панталони, фармерки, блузи со долги ракави, кошули со долги ракави, јакни и секако волнени палта. 

 

Кои ќе бидат најголемите трендови за Есен 2020
КАТЕГОРИЈА
Кои ќе бидат најголемите трендови за Есен 2020

Ако сте моден фанатик, тогаш за вас менувањето на сезоната не е никако поврзанo со менувањето на времето. Сезоната се менува кога ќе се сменат трендовите.

Оваа година, есента ќе биде поразлична од претходната. Иако се соочуваме со глoбална ситуација, модата секогаш си наоѓа свое дупче да излезе на виделина. Па така ќе биде и оваа сезона.

Бидете подготвени за есенските тренди парчиња!

Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.