Клуб Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
11 зимски аутфити кои со натрпении чекаме да ги облечеме
11 зимски аутфити кои со натрпении чекаме да ги облечеме
Вистинско време за нов кардиган од 80% волна
Вистинско време за нов кардиган од 80% волна
Најдобро облечените познати дами на настани ширум светот
КАТЕГОРИЈА
Најдобро облечените познати дами на настани ширум светот
Ретко се случува сите да бидат на иста страна во врска со стилот, а сепак оваа недела од Париз до Пало Алто, позитивната енергија се чувстуваше во воздухот. Првиот дигитално фокусиран моден месец заврши со големите имиња на француската мода, покажувајќи ги своите нови колекции пред социјално оддалеченaта публика.
Бордо - Најтренди боја за деловни комбинации
КАТЕГОРИЈА
Бордо - Најтренди боја за деловни комбинации
За оваа есен ја избираме бојата која потсетува на љубов и вино! 
Сите типови на палта и јакни кои треба да ги поседувате
КАТЕГОРИЈА
Сите типови на палта и јакни кои треба да ги поседувате

Есен - време е да ги извадите сите палта и јаки кои ги поседувате, но ако сте во потрага по нов стил или пак сакате да имате од се по нешто, погледнете ја оваа листа. Иако понекогаш изгледаат сите исто, должината, кројот, затворањето и материјалот може да направат огромна разлика во тоа како ви стои на вашето тело. 

 

 

Неодолива комбинација: јакна и панталони Луна каро
КАТЕГОРИЈА
Неодолива комбинација: јакна и панталони Луна каро

Освен белата и црната боја, уште една работа која никогаш не излегува од мода се карираните парчиња облека. 

Ништо подобро не ја опишува студената сезона од кариран патерн.

Ако досега не сте поседувале вакви парчиња тогаш време е да ги погледнете неодоливите јакна и панталони Луна каро. 

Како да носите лимон жолта боја оваа есен
КАТЕГОРИЈА
Како да носите лимон жолта боја оваа есен

Ако сакате да додате една боја во вашиот гардеробер оваа есен, тогаш таа боја нека биде лимон жолтата. Поради нејзиниот енергичен изглед и среќните чувства кои ги шири, оваа боја можеше да се забележи на многу модни ревии од познати дизајнери како Версаче, Филип Лим и Ботега Венета. 

Лимон жолтата боја има одлична дотерувачка моќ, а тоа може да ви го потврдат Марк Џејкобс, Миу Миу, Фенди, Коперни и многу други.

Палто Луна волна - за постудените есенски денови
КАТЕГОРИЈА
Палто Луна волна - за постудените есенски денови

Изминативе неколку дена вистински ја чувствуваме есента, но оние студени денови, од утро до вечер, се уште не затропале на врата. 

Спремни сме да ги смениме парчињата во гардероберот, од летни во есенски и зимски, но дали се што ни треба е таму некаде, се уште скриено, но спремно за на закачалка. 

Ни требаат долги панталони, фармерки, блузи со долги ракави, кошули со долги ракави, јакни и секако волнени палта. 

 

Најнови Модели во BELLA
undefined
Брз преглед
new
Фустан Голден
Фустан Голден
6,990.00ден.
undefined
Брз преглед
new
Блуза Голден бела
Блуза Голден бела
2,590.00ден.
undefined
Брз преглед
new
Мантил Голден
Мантил Голден
8,790.00ден.
undefined
Брз преглед
new
Капут Голден
Капут Голден
14,690.00ден.
undefined
Брз преглед
new
Блуза Голден
Блуза Голден
1,890.00ден.
undefined
Брз преглед
new
Фустан Голден спаркл
Фустан Голден спаркл
7,990.00ден.
undefined
Брз преглед
new
Фустан Голден цветен
Фустан Голден цветен
6,690.00ден.
undefined
Брз преглед
На попуст
new
Дуксер Дакота
Дуксер Дакота
2,790.00ден.
undefined
Брз преглед
new
Панталони Тенсел голд
Панталони Тенсел голд
4,290.00ден.
undefined
Брз преглед
На попуст
new
Палто Дакота тексас
Палто Дакота тексас
3,190.00ден.
undefined
Брз преглед
new
Кошула Голден анимал принт
Кошула Голден анимал принт
3,790.00ден.
Кои ќе бидат најголемите трендови за Есен 2020
КАТЕГОРИЈА
Кои ќе бидат најголемите трендови за Есен 2020

Ако сте моден фанатик, тогаш за вас менувањето на сезоната не е никако поврзанo со менувањето на времето. Сезоната се менува кога ќе се сменат трендовите.

Оваа година, есента ќе биде поразлична од претходната. Иако се соочуваме со глoбална ситуација, модата секогаш си наоѓа свое дупче да излезе на виделина. Па така ќе биде и оваа сезона.

Бидете подготвени за есенските тренди парчиња!

Кошула Лола: Елегантна, префинета и удобна
КАТЕГОРИЈА
Кошула Лола: Елегантна, префинета и удобна

Започна сезоната на кошули со долги ракави, а со тоа и потрагата по вашата нова омилена. 

9 блескави трендови на накит за оваа зима
КАТЕГОРИЈА
9 блескави трендови на накит за оваа зима
Се уште е лето, но секогаш е забавно да погледнеме однапред кои трендови да ги очекуваме во наредните престојни сезони, особено кога станува збор за накит. 
Накитот е одличен начин како да додадеме посебен изглед на нашиот аутфит, а оваа зима сигурно ќе го пронајдете вашиот омилен тренд. 
Погледнете ги овие 9 трендови и впуштете се во шопинг веднаш!
Уникатни фустан-кошули Луни принт и Калина
КАТЕГОРИЈА
Уникатни фустан-кошули Луни принт и Калина

Денешната мода се заснова на практичност и удобност, па затоа секоја дама бира парче облека кое ќе може да го вклопи во повеќе комбинации, за различни пригоди, притоа секогаш да се чувствува комотно. 

Најдобрите трендови за нокти за 2020
КАТЕГОРИЈА
Најдобрите трендови за нокти за 2020

Есента само што не пристигнала, па сигурно со нетрпение сакате да дознаете што ќе биде ин кога станува збор за нокти. 

Оваа година е малце поразлична, бидејќи што и да правевте со ноктите до сега немавте можност каде да ги покажете. Па затоа не треба да се двоумите ако сакате да повторите некој тренд. Сепак 2020 е година кога сезоните се измешаа, а со тоа и сите трендови. Најдобро е да се насочите на нокти кои одговараат за сите сезони и да започнете со нивно бојадисување без многу размислување. 

Есенски тренд: Класичен тегет костим - Линија Луна, Колекција Есен '20
КАТЕГОРИЈА
Есенски тренд: Класичен тегет костим - Линија Луна, Колекција Есен '20

Овие неколку месеци бевме сведоци на голема промена во модниот свет, а деловната мода не беше исклучок. 

Работењето од дома, ретката посета на канцелариите и намалениот број на луѓе во една просторија, нè натераа да ја прифатиме кежуал модата како мода за секој ден, на секое место и во секое време. 

Но како да се облечете за да изгледате доволно деловно, а сепак опуштено?

Модата во 2020: Биркенстокс и маски
КАТЕГОРИЈА
Модата во 2020: Биркенстокс и маски

Разните настани, свечености, излегувања секогаш ни нудат причина за да се дотераме, оваа година очекувано облеката за надвор се промени. 

Од април до јуни, најпребаруваните парчиња на интернет се сандалите Аризона на Биркенстокс. Тие нудат комоција, потпора за стапалата и секако различни дезени за различни вкусови.

Деловен изглед од новата колекција Есен '20
КАТЕГОРИЈА
Деловен изглед од новата колекција Есен '20
Ако се мислите што ви недостасува во вашиот гардеробер, тоа е сигурно уште еден деловен костим.
6 најголеми трендови на улична мода за оваа есен
КАТЕГОРИЈА
6 најголеми трендови на улична мода за оваа есен

Поминаа скоро 100 години од како почнавме да ги гледаме првите модни шоуа, а само 15 откако тие можат да се пренесат во дигиталниот свет и оттаму секогаш да ни бидат достапни. Во текот на сите овие години многу работи постојано се менуваат. Од модните трендови, стилот на дизајнерите, па се до кој седи во првите редови на модните ревии. 

 

Иако повеќе модните дизјнери не создаваат парчиња специфични за престојната сезона, сепак тие креираат линии кои ја одбележуваат сезоната. 

 Софистициран деловен изглед со линијата Калина - Колекција Есен 20'
КАТЕГОРИЈА
Софистициран деловен изглед со линијата Калина - Колекција Есен 20'

Новата колекција Есен 20' се базира токму на класичниот, софистициран деловен изглед, а како дел оваа колекција и голем претставник на деловната мода ви ја претставуваме линијата Калина. 

Како да внесете повеќе Витамин Ц во вашата дневна рутина за грижа на кожата
КАТЕГОРИЈА
Како да внесете повеќе Витамин Ц во вашата дневна рутина за грижа на кожата

За да го освежите вашиот изглед и да ги избришете темните флеки настанати од сонцето за време на изминатите летни денови потребно е да внесете Витамин Ц во вашата дневна рутина.
Многу дерматолози препорачуваат континуирно ставање на Витамин Ц на вашата кожа за намалување на пигментацијата, затегнување на кожата и подобрување на нејзината еластичност.

Еве неколку совети како да почнете со користење на овој Витамин:

Нова колекција ЕСЕН 20' - Совршен деловен изглед
КАТЕГОРИЈА
Нова колекција ЕСЕН 20' - Совршен деловен изглед

Новата колекција на Bella ја карактеризира современиот деловен изглед.

Моделите од колекција создаваат безброј комбинации кои совршено прилегаат за сите модерни дами вклучени во деловниот свет.  

 

Едноставни, но брилијантни начини како да го организирате гардероберот
КАТЕГОРИЈА
Едноставни, но брилијантни начини како да го организирате гардероберот

Како деца ползејќи тивко поминуваме покрај гардероберот, бидејќи се плашевме дека страшни демони живеат таму, но кога пораснавме сфативме дека единствените демони сме ние :). 

Средувањето не на секого силна страна, но нашиот гардеробер е нашето свето место, па затоа треба да го доведеме до состојба која одговара на нашите потреби. Ако едноставниот акт на облекување секое утро, завршува со неред и куп алишта во аголот на вашата соба, тогаш треба да поработите на цел нов систем на оргарнизација. 

Совршен бел фустан за свечени пригоди
КАТЕГОРИЈА
Совршен бел фустан за свечени пригоди

Некои моменти во животот ни значат премногу и секогаш бараме начин како тие да бидат совршени. 

Свадбени прослави, веридби, родендени, новороденче и многу други настани кои се обележја на ново поглавје во нашиот живот. 

 

Модните тајни на безвременските жени
КАТЕГОРИЈА
Модните тајни на безвременските жени

Овие жени потврдуваат дека годините се само една обична бројка.

Препорака за летен деловен изглед од Bella
КАТЕГОРИЈА
Препорака за летен деловен изглед од Bella
Летото ви дозволува да експериментирате со бои и дезени, па дури и кога станува збор за вашиот деловен изглед.
Дали усогласените маски се најголемиот хит кај славните личности за ова лето?!
КАТЕГОРИЈА
Дали усогласените маски се најголемиот хит кај славните личности за ова лето?!

Маските станаа неизбежен дела од нашиот аутфит ова лето, но тие не се само за да ве заштитат. Се повеќе луѓето ги бираат маските кои одговараат и го надополнуваат нивниот изглед. 

Голем број на дизајнери почнаа да прават маски со различни патерни, чипки или бои, како би биле во тек со трендовите, но најновиот тренд е маски наменети за парови кои си одговараат. 

Можеби овој тренд отпрво изгледаше „cheesy“, но бидејќи се повеќе познати парови се одлучуваат за исти маски или маски кои си одговараат, производителите почнаа да произведуваат „за него и за нејзе“.

Ниту едно лето не поминува без бели панаталони! - Панталони Монако Бели
КАТЕГОРИЈА
Ниту едно лето не поминува без бели панаталони! - Панталони Монако Бели
Класични, едноставни, бели, панталоните Монако ќе бидат вашиот верен пријател ова лето!
Дали може да имаме „песна на летото“ кога немаме вистинско лето?
КАТЕГОРИЈА
Дали може да имаме „песна на летото“ кога немаме вистинско лето?

Секое лето си има свој музички хит, како „California Gurls“ на Кејти Пери во 2010 или "Old Town Road" од Lil Nas X во 2019. Но како можеме ова лето да кажеме кој е хитот? 

Хитот на летото не значи најдобрата песна, тоа најслушана, во секое кафуле, во секоја дискотека, на сите домашни собири... Химната на летото е песна која се слуша насекаде од големи групи луѓе. 

За жал, оваа година дискотеките не работат, постојат ограничувања за собири и угостителите не можат да ги преполнуваат своите објекти. Па затоа ова лето е тешко да се открие хитот. 

Bella моден предлог: Лежерни летни панталони во свежа јаболко зелена боја - Панталони Монако
КАТЕГОРИЈА
Bella моден предлог: Лежерни летни панталони во свежа јаболко зелена боја - Панталони Монако
Понекогаш потребна е храброст за да го направите вистинскиот чекор. 
Модните ризици често се исплатат, а со панталоните Монако, сигурно ќе постигнете „wow“ ефект.  
8 славни личности кои ги споделија винтиџ летни слатки, но и жешки моменти
КАТЕГОРИЈА
8 славни личности кои ги споделија винтиџ летни слатки, но и жешки моменти

Во социјално дистанцирано лето ни остануваат барем нашите сеќавања. Шерон Стоун, Оман, Памела Андерсон и уште неколку славни личности не изненадија со винтиџ фотографии од нивите дамнешни летувања.

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.